+90(216) 352 13 68-70 info@teknoa.com.tr

Blockchain Güvenliği

Blockchain teknolojisi, verilerin paylaşılma ve değerin aktarılma şeklini dönüştürmek için önemli yeni fırsatları temsil etmektedir, ancak faydalarının yanı sıra yeni zorluklar da getirmektedir. Blok zincirinin daha geniş bir şekilde benimsenmesinin önündeki en önemli engellerden birisi de güvenlik sorununun çözülmesidir: 

Kuruluşlar,  blok zinciri için yeni ve yenilikçi kullanım durumları bulmaya devam ederken, güvenlik en baştan dahil edilmelidir. Yalnızca blok zincirine gönderilen her işlemin, uygun şekilde güvenli hale getirilmiş imzalama anahtarları kullanılarak dijital olarak imzalanmasını ve mutabakat mantığının hack' lenmesine karşı korunmasını sağlayarak, bu dönüştürücü teknolojiyi kullanımımızı ilerletebilir ve vaat ettiği ödülleri alabiliriz.

Entrust ve Tekno A, nShield HSM'leri ve Profesyonel Hizmetleri ile, kuruluşunuzun güvenli, ölçeklenebilir blok zinciri uygulamaları geliştirmesine ve uygulamasına yardımcı olabilir.


Daha fazla: https://www.entrust.com/digital-security/hsm/solutions/use-case/credentialing-and-pki-applications/blockchain-security
...