+90(216) 352 13 68-70 info@teknoa.com.tr

mPOS Güvenliği (Mobil Satış Noktası)

Mobil satış noktası (mPOS), güvenilmeyen ağlarda güvenilmeyen cihazların kullanımını kolaylaştırmak için donanım şifreleme teknolojisini kullanarak yüz yüze ortamlarda kart kabulünü genişletmek için esnek ve düşük maliyetli bir yöntemdir. NCipher HSM'lerin mPOS ekosistemindeki rolünün bir özeti aşağıdadır;

Küçük (veya mikro) ticari işlemler içeren ve genellikle fiziksel bir perakende satış mağazasının dışında bulunan birçok işlem, bir mPOS çözümü içermez. Bunun yerine, bu işlemler, kredi veya banka kartları yerine nakit kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Geleneksel banka alıcıları ve ödeme hizmeti sağlayıcıları (PSP'ler) için bu, kart tabanlı kabul çözümleriyle ele alınması gereken çok büyük bir pazardır.

Bununla birlikte, potansiyel olarak rekabet eden iki unsur olduğundan, bu kolay bir iş değildir: ticari işlemler için düşük maliyet ve ödeme sistemlerinin ihtiyacı olan yüksek güvenlik gereksinimleridir.

Uzun yıllardır geleneksel satış noktası (POS) terminalleri, yüksek maliyetleri, uzun vadeli sözleşme taahhütleri, kısıtlayıcı kullanıcı arayüzleri ve PCI DSS uyum gereksinimleri nedeniyle mikro satıcılar tarafından kullanışması reddedilmiştir. Bugün, ödeme endüstrisinde, geleneksel POS terminallerini değiştirmek veya tamamlamak için mobil satış noktası (mPOS) teknolojisini benimseme yönünde açık bir hareket vardır.


Daha fazla: https://www.entrust.com/digital-security/hsm/solutions/use-case/payments/mobile-point-of-sale-encryption
...