+90(216) 352 13 68-70 info@teknoa.com.tr

Zaman Damgalı Güvenlik Çözümleri

Zaman damgası, dijital imzalama uygulamalarının giderek daha değerli bir tamamlayıcısıdır ve kuruluşların bir mesaj, belge, işlem veya yazılım parçası gibi dijital bir öğenin ne zaman imzalandığını kaydetmesine olanak tanımaktadır. Hisse senedi alım satımlarında, piyango bileti basımında ve bazı yasal işlemlerde olduğu gibi bazı uygulamalar için dijital imzanın zamanlaması kritiktir. Zaman, uygulamaya özgü olmadığında bile, zaman damgası, kayıt tutma ve denetim süreçleri için yararlıdır çünkü dijital sertifikanın kullanıldığı anda geçerli olup olmadığını kanıtlamak için bir mekanizma sağlamaktadır. 

Dijital imzalama çözümlerinin artan önemi zaman damgası için buna karşılık gelen bir talep yarattığından, Microsoft Office gibi birçok yazılım programı zaman damgası yeteneklerini destekler. Zaman damgası gerçek değer katacaksa, zaman damgası güvenli ve hack' lenmeye  dayanıklı olmalıdır.


Daha fazla: https://www.entrust.com/digital-security/hsm/solutions/use-case/credentialing-and-pki-applications/time-stamping
...