+90(216) 352 13 68-70 info@teknoa.com.tr

Elektrik Üretimi, İletimi ve Dağıtımı için Çözümler

Meinberg ürünleri, en az sürtünme ile enerji naklini mümkün kılar. BT Ağınızı doğru bir şekilde senkronize ederek ve güç hattı frekansınızı güvenilir bir şekilde izleyerek bu durum sağlanabilir.

-BT ağınızın doğru senkronizasyonu
-Güç hattı frekansınızın güvenilir şekilde izlenmesi

BT Ağınızın Doğru Senkronizasyonu
Elektrik gücü, gerçekte ihtiyaç duyulan yerde üretilmemektedir. Üretici, ürettiği gücü tesisten son kullanıcıya taşınmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, güç genellikle orta gerilim güç hatları, alt istasyonlar, direğe monte transformatörler ve alçak gerilim kabloları dahil olmak üzere güç şebekeleri boyunca uzun mesafeler boyunca taşınmaktadır.

Bu tür güç ağları, Denetleyici Kontrol ve Veri Toplama (SCADA) sistemleri ve koruma röleleri, bölme denetleyici birimleri vb. Gibi çeşitli Akıllı Elektronik Cihazlar (IED) gibi kapsamlı kontrol teknolojisi gerektirmektedir. Genel olarak, sorunları doğru bir şekilde tespit edebilmek, tanımlayabilmek ve çözebilmek için, BT Ağınızın senkronize edilmesi gerekmektedir. Senkronizasyon, elektrik şebekenizde tam olarak nerede ve ne zaman bir sorun olduğunu görmenizi sağlayacaktır.

Modern Güç Şebekesinde Zaman ve Frekans Senkronizasyonu
Meinberg zaman sistemleri, akıllı enerji ağlarının senkronizasyonu ve modern elektrik şebekelerinin senkronizasyon gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır. Modüler yaklaşım, konfigürasyonların IED'ler ve SCADA sistemleri gibi farklı cihazlar için gerekli senkronizasyon çıktılarının bir karışımını sunmasına izin vermektedir. Bazı trafo merkezi bileşenlerinin gerektirdiği IRIG zaman kodu çıkışları, darbeleri ve frekanslarının bir kombinasyonunu seçebilme ve NTP / SNTP ile PTP ağ senkronizasyon arayüzleri ekleme yeteneği ve senkrofazörler, olay kaydı gibi akıllı şebeke uygulamaları, IMS platformunu (Akıllı Modüler Senkronizasyon) trafo merkezi otomasyonu için mükemmel bir seçim haline getirmektedir 

Bir Meinberg LANTIME sistemi, yapılandırmasına ve modül seçimine bağlı olarak farklı roller oynayabilir. Meinberg'in IRSA (Intelligent Reference Switching Algorithm) teknolojisini destekleyerek, bir LANTIME sunucusu senkronizasyon kaynakları olarak GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, 1PPS veya IRIG zaman kodlarını kullanabilir, ancak kullanıcı tarafından yapılandırılabilir bir öncelikte PTP ve hatta NTP'yi de kabul edebilir.

PTP uygulaması, PTP varsayılan profilini (IEEE 1588-Annex J) ve IEEE C37.238-2017 dahil olmak üzere çeşitli güç profili sürümlerini destekler. IEC 62439-3 Ek B'de standartlaştırılmış Hizmet profili de desteklenmektedir. İstenirse, bir LANTIME ile bir Geniş Alan Ağı bağlantısı üzerinden uzak Telekom Profili Grandmaster'ı senkronize etmek için ikinci bir TSU modülü kullanılabilir. PTP modülünün performansı, Güç Profili veya Yardımcı Program Profili Grandmaster Clock olarak çalışırken yüzlerce IED veya diğer PTP slave'lerinin senkronizasyonuna izin verebilir.

Meinberg telsiz radyo saatleri, BT Ağınızı doğru bir şekilde senkronize etmek için bir dizi çözüm sunmaktadır:
-Güç hattı frekansınızın güvenilir şekilde izlenmesi
-Sistem frekansı;  yük ve üretim değiştikçe değişir. Bu nedenle, büyük kesintileri önleyebilmek için ağ genelinde frekanstaki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak tespit etmek çok önemlidir ...

Doğru ve güvenilir frekans kontrolü için Meinberg'in çözümlerini aşağıdadır;

Satellite Receiver  with integrated power supply for DIN Mounting Rail

DIN Montaj Rayı İçin Entegre Güç Kaynağına Sahip Uydu Alıcısı

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/rail-mount-gps-clock.htm

 

Compact NTP Time Server with integrated Reference Clock

Entegre Referans Saatli Kompakt NTP Zaman Sunucusu

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/compact-ntp-server.htm
 

Time and Frequency Synchronization Platform in 1U Rackmount-Enclosure

1U Raf Tipi Muhafazada Zaman ve Frekans Senkronizasyon Platformu

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/modular-1u-sync-system.htm

 

Powerful IEEE 1588 PTP Grandmaster and High-performance NTP Server

Güçlü IEEE 1588 PTP Grandmaster ve Yüksek Performanslı NTP Sunucusu

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/synchronization-system-half-rack-chassis.htm

 

Powerful IEEE 1588 PTP Grandmaster and NTP Server in a 19 inch Rackmount Enclosure

19 inç Raf Tipi Muhafazada Güçlü IEEE 1588 PTP Grandmaster ve NTP Sunucusu

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/multipurpose-synchronization-system.htm

 

Frequency deviation monitoring in 50/60 Hz supply networks

50/60 Hz Besleme Ağlarında Frekans Sapması İzleme

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/fdm180.htmDaha fazla: https://www.meinbergglobal.com/english/industries/power-generation-transmission.htm

 

 

 

 
...