+90(216) 352 13 68-70 info@teknoa.com.tr

Finansal Hizmetler için Doğru Zaman Damgası ÇözümleriFinansal uygulamalarda bilgisayar sistemlerinin son derece doğru ve güvenilir senkronizasyonu, kilit bir başarı faktörü ve yasal gereklilikleri yerine getirebilmek için zorunlu bir ön koşuldur. Ayrıca, ağ mühendislerinin bir işlem yolundaki darboğazları tanımlayarak süreçleri ve işlemleri optimize etmelerini sağlayarak ağ gecikmesinin ölçülmesine de olanak tanır.

Zaman senkronizasyonu, manipüle edilmiş zaman damgalarının tanımlanmasına izin verdiği için piyasa suistimaline karşı koruma mekanizmalarının iyileştirilmesine de yardımcı olur.

Dağıtılmış sistemler veya ağ düğümleri tarafından oluşturulan zaman damgalarını karşılaştırabilmek için, aynı referansa dayalı olmaları gerekir. Yasal nedenlerden ötürü, bu, zaman için küresel referans olan Koordineli Evrensel Zaman (UTC) zaman ölçeği olmalıdır. UTC'ye göre izlenebilirlik, çoğu mevzuatta temel bir gerekliliktir.

MiFID II Uyumluluğu

MiFID II'nin 3 Ocak 2018 için ayarlanmasıyla finans sektörü şu anda saat senkronizasyonu UTC sapma gereksinimlerini belirtilen şekilde karşılamaya çalışmaktadır. MiFID II, işlem yerleri, üyeleri ve katılımcılarının, bildirilebilir olayların tarih ve saatini UTC'ye kaydetmek için kullanılan iş saatlerini senkronize etme zorunluluğunu getirecektir. Herhangi bir geçerliliğe sahip olmak için, ölçümler, UTC zaman ölçeğinin fiziksel bir temsilini muhafaza eden zamanlama enstitülerinden biriyle, bilinen belirsizliklerle karşılaştırmaların izlenebilirlik zinciri yoluyla geriye doğru ilişkilendirilmelidir. İzin verilen maksimum sapma sınırı, ticaret sistemlerinin ağ geçidinden ağ geçidine gecikme süresine ve gerçekleştirilen ticaret etkinliklerinin türüne göre üyeler ve katılımcılar için bağlıdır. 1 milisaniyeden daha az bir ağ geçidi gecikmesi olan sistemler için MiFID II kuralları, saat senkronizasyonuyla ilgilenen Destekleyici Düzenleyici Teknik Standartlar olan RTS 25'te açıklandığı gibi 100 mikrosaniyeden daha iyi bir zaman damgası doğruluğu gerektirir.

İzlenebilirlik Elde Etme

Meinberg’in LANTIME zaman sunucuları, finans sektörünün ortaya çıkan zaman damgası gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır. Yerleşik saat modülü, tüm I / O modüllerine dağıtılan temel senkronizasyon sinyallerini oluşturmak için kullanılan oldukça kararlı bir osilatör taşır. Tüm harici senkronizasyon kaynaklarının tamamen kaybolması durumunda, saat modülü tutma moduna girer ve çıkış modüllerinin belirli bir süre için gerekli zaman senkronizasyon doğruluğunu korumasına izin verir. Farklı osilatör seçenekleri, son kullanıcının, 100 mikrosaniye maksimum faz sapmasında 115 saatlik bir tutma kabiliyeti elde etmek için LANTIME'ın tutma performansını yükseltmesine olanak tanır.

Meinberg zaman damgalama ünitesi HPS (Yüksek Hassasiyetli Senkronizasyon), IEEE 1588 / NTP altyapınız için geleceğe dönük bir platform sağlar. Yüksek performanslı işlem birimi, 1 adımlı ana saat ve SFP yuvalı 1GE arabirimi çok sayıda PTP istemcisini destekler. Binlerce IEEE 1588 bağımlı cihaz veya NTP istemcisi, hem IPv4 hem de IPv6 ağlarında senkronize edilebilir, örneğin yüksek frekanslı ticaret uygulamaları çalıştıran işlem sunucuları.

NTP tabanlı senkronizasyon için, HPS-100 ağ arabirimlerinin her biri, her bağlantı noktasında saniyede 409600 NTP isteğine hizmet veren, 8 ns zaman damgası doğruluğuna sahip taşıyıcı sınıfı bir NTP sunucusu olarak işlev görecek şekilde yapılandırılabilir. Her HPS modülü, tam Tek Noktaya Yayın hızında (saniyede 128 senkronizasyon / 128 gecikme isteği) 2.048'e kadar PTP Slave'e veya Enterprise Profil / Hibrit modunda saniyede 250K Gecikme İsteği sunabilir.

Finansal Uygulamalar için Senkronizasyon Çözümleri

Meinberg, finansal veri merkezleri, ticaret çözümleri ve analitik motorların yanı sıra işlem işleme sistemlerini senkronize etmek için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. LANTIME ve SyncFire ailesinin yüksek kalitesi ve performans seviyesi, sınıfının en iyisi senkronizasyon doğruluğunu sağlar ve Meinberg müşterilerinin gecikme ölçüm çözümlerini optimize etmelerine ve zaman damgası doğruluğu ile ilgili tüm yasal gereklilikleri yerine getirmelerine olanak tanır. Dünyanın en büyük borsalarından bazıları, Hassas Zaman Protokolü (PTP, IEEE 1588) ve Ağ Zaman Protokolü (NTP) teknolojisine dayalı senkronizasyon çözümleri için birincil tedarikçileri olarak Meinberg'i seçmiştir.

Çok uluslu yatırım bankaları, varlık yönetimi şirketleri, takas odaları, veri ve listeleme hizmetleri, türevler ve hisse senedi piyasaları operatörleri ve katılımcılar, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya / Pasifik'teki tüm ilgili finans merkezlerinde Meinberg teknolojisine güvenilmektedir.

IMS - Akıllı Modüler Senkronizasyon Sistemleri

Meinberg Akıllı Modüler Senkronizasyon platformu, yeni bir uygulama yeni bir senkronizasyon seviyesine ihtiyaç duyduğunda veya değişiklikleri yerine getirmek için mevcut bir ağın değişmesi gerektiğinde, senkronizasyon çözümünün büyümesine veya yeni gereksinimlere uyum sağlamasına olanak tanıyan eşsiz bir esneklik, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik seviyesi sağlamaktadır.

 

NTP Zaman Sunucusu: Tüm Ağlar için LANTIME Stratum 1 Sunucusu

LANTIME NTP cihazları ailesi bankalarda, sigorta şirketlerinde ve diğer finansal ağlarda kullanılır ve ağ performansını optimize etmek, ağ durumlarının ve koşullarının görünürlüğünü artırmak ve ölçüm ve istatistiksel kayıt kalitesini iyileştirmek için iş istasyonları, sunucular ve ağ ekipmanı gibi milyonlarca NTP istemcisini senkronize eder, ağ yükseltmelerini daha iyi planlamaya ve kesinti ve arızaları azaltmaya izin verir.


NTP / PTP Time Server for the Financial Sector (MIFiD II compliant)

Finans Sektörü için NTP / PTP Zaman Sunucusu (MIFiD II uyumlu)

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/modular-3u-sync-system.htm

 

Time and Frequency Synchronization Platform in 1U Rackmount-Enclosure

1U Raf Tipi Muhafazada Zaman ve Frekans Senkronizasyon Platformu

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/modular-1u-sync-system.htm

 

Modular Time and  Frequency Synchronization Platform

Modüler Zaman ve Frekans Senkronizasyon Platformu

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/ims-lantime-m3000-s.htm

 

High End NTP Server for financial industries

Finans Sektörleri için İleri Teknoloji NTP Sunucusu

Daha fazla ayrıntı: https://www.meinbergglobal.com/english/products/ims-lantime-m1000-s.htm


Daha fazla: https://www.meinbergglobal.com/english/industries/finance.htm

 
...