+90(216) 352 13 68-70 info@teknoa.com.tr

Çoklu Bulut Veri Güvenliği Çözümleri

Gelişmiş Şifrelemedeki koruma, Bulut Sağlayıcıların sunduğu korumadan daha üstündür.

Çok bulutlu bir dünyada Thales, buluta geçişinizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Thales Paylaşılan Sorumluluk Şeması ve Paylaşılan Sorumluluk Modeli, Bulut sağlayıcıların bulut güvenliğinden sorumlu olmasına karşın, bulut hizmetlerini kiralayan alıcıların ise data güvenliğinden sorumlu olduğunu anlatan kabul görmüş araçlardır.

Şirketinizdeki ve buluttaki verilerin güvenliğinden siz sorumlu olmanızla birlikte aşağıdaki soruları kendinize sormanız gerekmektedir;

1. İş yükleriniz birden çok bulut sağlayıcısına taşınırken, verilerinizin güvenliğinden emin misiniz?

2. Kurum içerisindeki ve dışarısında endüstriyel veri koruma kurallarını uyguluyormusunuz ?

3.  Verileri bir bulut sağlayıcıdan diğerine hızla taşıyabilir misiniz?

Thales bulut güvenlik çözümleri, bu çoklu bulut güvenlik sorularını yanıtlamaya yardımcı olmaktadır.
 

Açık Bulut Çözümleri

Thales, her türlü çoklu bulut stratejisini (genel, özel veya karma) desteklemek için dünya çapında sektör lideri Altyapı, Platform ve Hizmet olarak Yazılım (IaaS, PaaS ve SaaS) sağlayıcılarıyla ortak çalışmaktadır. 

Bulut güvenlik çözümleri;

- Kendi şifrelemenizi Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) ve Google Cloud Platform (GCP) ' larında kullanırken, şifreleme anahtarlarınızı şirket içinde güvenle saklayabilirsiniz.

-Dinamik Veri Maskeleme ile Vormetrik Tokenizasyon, hassas verileri korumayı ve uygulamalara politika tabanlı veri maskeleme ihtiyaçlarını eklemeyi kolaylaştırır.

Vormetric Data Security Manager kapsamında, merkezi anahtar ve veri erişim ilkesi yönetimini Vormetric Transparent Encryption ve Tokenization Sunucusu yapmaktadır. 

-CipherTrust Cloud Key Manager, artan IaaS, PaaS ve SaaS sağlayıcıları yelpazesi için FIPS 140-2 standardında güvenli anahtar depolama ile yaşam döngüsü şifreleme anahtarı yönetimi sunmaktadır. Thales, verilerinizin kontrolünü elinizde tutmanızı sağlayan çoklu bulut gelişmiş şifreleme ve çoklu bulut anahtar yönetimi çözümleriyle dijital dönüşümünüzü güvence altına almanıza yardımcı olmaktadır.


Daha fazla: https://cpl.thalesgroup.com/cloud-security/multi-cloud-security
...